Hodnocení sezony 2025/26 - starší žáci U14




Celkové hodnocení sezóny je pozitivní. Určitě chceme kluky pochválit za celou sezónu a jejich přístup. Procházeli jsme si postupně vždy lepším a horším obdobím, se kterým souvisely i naše výkony na hřišti.



Po podzimní polovině soutěže jsme byli na šesté pozici, přičemž před rozdělením do skupin v jarní části po 22 kolech jsme si ještě o jednu příčku polepšili. Zde jsme podávali vyrovnanější výkony se slušným bodovým ziskem.



V nadstavbě jsme po velmi dobrém vstupu měli následně slabší závěr. Zde se více projevila menší kvalita naší hry, když jsme více točili sestavu a také začali naskakovat hráči kategorie U13, které jsme chtěli vidět.



Prakticky ve všech utkáních dostávali šanci všichni hráči, kteří byli k dispozici na utkání. Ne vždy byla sestava konsolidovaná, kluci byli využíváni také ve větší míře v kategorii U15, méně v mladší U13.



Mužstvo si po velkých změnách v kádru v úvodu sezóny sedlo, postupně jsme konsolidovali sestavu a pracovali na herním projevu. Snažili jsme se o aktivní projev, být konstruktivní v rozehře, chtěli jsme vysoko napadat a být dominantní v držení míče. Ne vždy se dařilo, ale celkově došlo k posunu vpřed. Zápasy jsme zvládali především týmovými výkony, když mužstvo střelecky táhl Pavel Dočekal, který zúročoval svoji střeleckou pohotovost a práci všech v týmu. Zlepšovali jsme se postupně v taktice, když kluci začali lépe vnímat týmovou součinnost a charakteristiku svých herních postů. Určitě nám ale v utkáních chybělo střídání fází hry s naším delším držením míče, když jsme chtěli větší pohyb bez míče, a také fyzická odolnost v soubojích jeden na jednoho.



Co se týká doplnění. Tým by potřeboval do kategorie U15 doplnit o hráče s vyšším somatotypem a dobrými fyzickými předpoklady s důrazem na rychlost. V mnoha utkáních nám chyběl vůdčí typ hráče, který mužstvo strhne a zorganizuje. Také tvořivý hráč ve středu hřiště nebo hráč s rozdílovou individuální činností.



Spolupráce mezi trenéry ve starší i mladší kategorii fungovala dobře, když jsme si v průběhu sezóny vždy dokázali vyhovět a v případě potřeby pomoct. Kluky teď čeká zasloužená pauza, přičemž v závěru července se znovu začnou připravovat na novou sezónu.



Všichni jsme se přesvědčili o našich silných i slabých stránkách a je na nás, jak na nich budeme dále pracovat. Tak ať je v nové sezóně co nejčastěji slyšet vítězný pokřik!



Díky za sezónu, trenéři. :)



Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.

Přihlaste se k odběru zpráv do e-mailu, ať víte o všem důležitém.

Zavřít reklamu